Możliwe, że znasz tę sytuację. Wieczorem wypijasz mniej lub więcej alkoholu, relaksujesz się, a nad ranem pojawiają się te dręczące pytania: czy mogę prowadzić samochód? Czy na pewno jestem całkowicie trzeźwy? By na nie odpowiedzieć, musisz użyć alkomatu. Nic innego nie rozwieje Twoich wątpliwości tak dokładnie. Chcesz wybrać najlepszy alkomat? Czytaj dalej.

W artykule znajdziesz informacje na temat:

Alkomat odpowiedzialnego kierowcy

Alkomaty to urządzenia, które przydają się nie tylko policjantom, wojskowym czy strażnikom, lecz także kierowcom w ich codziennym życiu. Dla potrzebujących zapewnienia o swojej trzeźwości osób stworzono alkomat Alcofind Expert. Ze względu na przeznaczenie urządzenia do użytku osobistego, jego cena nie należy do wygórowanych. Budowa alkomatu i wielość jego funkcji umożliwiają komfortową i bezproblemową obsługę – szczególnie ważną, jeśli testera używa osoba, która na co dzień nie ma styczności z takimi urządzeniami. Mimo niewysokiej ceny dokładność pomiaru alkomatu wynosi aż 94%, a rozdzielczość wskazań do 2 miejsc po przecinku. Tę precyzyjność tester zawdzięcza doskonałemu platynowemu sensorowi elektrochemicznemu, na który przysługują 3 lata gwarancji. Dzięki licznikowi pomiarów dowiesz się, ile pomiarów już wykonano, a dźwiękowa sygnalizacja poinformuje Cię o początku i zakończeniu badania, rozładowaniu baterii oraz uszkodzeniu sensora (oby ta ostatnia sytuacja nie przydarzyła Ci się nigdy lub jak najpóźniej). Pobranie próbki trwa jedynie 2-3 sekundy, a przygotowanie do dokładnego pomiaru – tylko 15 sekund. Dlatego nawet w chwili dużego pośpiechu sprawdzisz obecność alkoholu w organizmie. Nie musisz też martwić się o to, że zapomnisz wyłączyć alkomat, przez co sprzęt się rozładuje. Urządzenie wyłącza się bowiem samo po 3 minutach bezczynności. Zasilają go baterie alkaliczne typu AAA, które kupisz niemal w każdym sklepie.

Tester z sensorem premium dla wymagających

Alcofind AF-35 Premium to alkomat, którego twórcy wyposażyli w platynowy sensor elektrochemiczny klasy premium. Technologia ta zapewnia urządzeniu dłuższe „życie” oraz ulepszone działanie. Tester charakteryzuje się wynoszącą 98% precyzyjnością pomiaru, czyli o 4% większą niż dokładność alkomatu Alcofind Expert. Opisuje się go też jako produkt niezwykle funkcjonalny i przyjazny użytkownikowi. Urządzenie zapamiętuje 10 ostatnich badań, co dobrze sprawdza się w przypadku osobistego użytku. Posiada sygnał dźwiękowy, który powiadomi Cię o początku i zakończeniu mierzenia, uszkodzeniu sensora lub wyładowaniu baterii. Już 15 sekund bezczynności analizatora wydechu sprawia, że wyłącza się on automatycznie. Urządzenie, podobnie jak poprzednio opisywany alkomat, działa niezwykle szybko: 3 sekundy zajmuje mu pobranie próbki, a 15 sekund – przygotowanie do pomiaru. A co takiego posiada Alcofind AF-35, czego nie ma Alcofind Expert? Na pewno licznik przypominający o kalibracji, czyli skonfigurowaniu oprogramowania alkomatu tak, by poprawnie pokazywał on wartości alkoholu w pobranej próbce. Licznik kalibracji poinformuje Cię o tym, kiedy należy wykonać kalibrację, by urządzenie działało sprawnie. Razem z alkomatem otrzymujesz m.in. certyfikat, który poświadcza przeprowadzenie kalibracji w dniu sprzedaży. Wybierając jak najlepszy alkomat do własnego użytku, koniecznie zwróć uwagę na Alcofind AF-35.

Pojemna pamięć dla profesjonalistów

Alkomat Alcofind DA-9000 z dużym sensorem elektrochemicznym klasy PRO S to urządzenie, w które zazwyczaj inwestuje policja, wojsko, straż miejska i graniczna. Urządzenie nadaje się do użytku w tych instytucjach nie tylko dzięki wyjątkowej precyzyjności pomiarów. Jest to najlepszy alkomat spośród wymienionych w artykule, jeśli chodzi o pojemność pamięci. Urządzenie pomieści bowiem aż do 250 wyników. Do jego zalet należy również możliwość podłączenia go do drukarki oraz pozwalający na szybki odczyt wyniku wyświetlacz LCD 3-cyfrowy. Alkomaty bywają równie oszczędne co ludzie. Tester automatycznie wyłącza się już po 15 sekundach bezczynności, byś nie musiał często wymieniać w nim baterii. W przypadku tego alkomatu również możesz liczyć na dźwięk informujący o początku i końcu badania trzeźwości, rozładowanej baterii czy uszkodzeniu.

Alkomat z polskim menu

Z alkomatu Alcofind Polaris korzysta policja, straż i wojsko. Można go wykorzystać również w zakładach pracy. Precyzyjność pomiarów wynosi aż 100%, dzięki czemu nie ma obaw o jakiekolwiek, choćby najbardziej minimalne przekłamanie wyniku. Urządzenie może sprawnie działać prze wiele lat. Zawdzięcza to m.in. temu, co w nim najistotniejsze, czyli nowoczesnemu, platynowemu czujnikowi elektrochemicznemu. Co jeszcze posiada alkomat? Ułatwiające użytek polskie menu, licznik pomiarów mieszczący do 100 wyników zawierających datę i godzinę, licznik przypominający o kalibracji, system dźwiękowy, który informuje o początku i końcu pomiaru oraz rozładowaniu baterii. Ponadto badanie stanu trzeźwości alkomatem zajmuje równie niewiele czasu, co w przypadku poprzednich urządzeń.

Wszystkie zaprezentowane testery posiadają sensor elektrochemiczny i są tworzone przez jednego z największych producentów alkomatów, koreańską firmę Da-Tech Co. Poza alkomatami wykorzystującymi czujnik elektrochemiczny istnieją tańsze, ale wykonujące mniej precyzyjne pomiary urządzenia z czujnikami półprzewodnikowymi. W trosce o bezpieczeństwo warto jednak zainwestować nie w jak najtańszy, ale w jak najlepszy alkomat.